uctanuca.com

Bir uçtan bir uca

Kabine değişikliği.. Gidenler, gelenler

Görüşme fotoğrafı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Kurmay Başkanı Org. Gen. Nejdet Özel toplantısından sonra 18:45’de önemli bir duyuru yapıldı ve hükumetin bazı bakanlarının değiştirildiği açıklandı. Aslında bu değişiklikler bir süredir beklendiği için sürpriz olmadı. AKP’de kol kırılsın yen içinde kalsın görüşü hakim olduğu için bir bakan(lık) başarısız olsa dahi bu hiç bir şekilde dile getirilmez fakat görünen köy de kılavuz istemez. Şimdi tek tek inceleyelim kimler gitmiş, kimler gelmiş.

Milli Eğitim Bakanlığı 

Uzun süredir, icraatları ile tartışılan ve her bir değişiklik ile milyonlarca insanı etkileyen Milli Eğitim Bakanlığı koltuğundaki Ömer Dinçer yerini Nabi Avcı‘ya bıraktı.

İçişleri Bakanlığı

Kendi partisinden de büyük tepkiler alan, yaptığı gaflarla (“Bir takla at da görelim – sürekli gündem de olan  İçişleri Bakanı İdris Naim Şener yerini bir dönem İstanbul Valiliği görevini üstlenen Muammer Güler‘e bıraktı.

Turizm ve Kültür Bakanlığı

Son dönemde özellikle Başbakan Erdoğan ile görüşleri ters düşen Ertuğrul Günay koltuğunu Ömer Çelik‘e bıraktı.

Sağlık Bakanlığı

Yaptığı reform!larla doktorların tepkisini toplayan ancak genel anlamda vatandaş üzerinde olumlu izlenimler bırakan Recep Akdağ‘da 11 yıllık bakanlık görevini Mehmet Müezzinoğlu‘na bıraktı.

–  –  – 

Başbakanlık Basın Müşavirliği’nden gelen basın açıklaması (23 Ocak 2013 18:56)

BASIN AÇIKLAMASI

Mevcut hükümette bugün yapılan kabine değişikliği ile İçişleri Bakanlığı görevine Mardin Milletvekili Muammer GÜLER, Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine Adana Milletvekili Ömer ÇELİK, Milli Eğitim Bakanlığı görevine Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi AVCI, Sağlık Bakanlığı görevine ise Edirne Milletvekili Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU atanmış bulunmaktadır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

http://www.bbm.gov.tr/Forms/pgNewsDetail.aspx?Id=%203394&Type=1

Kabine değişikliği.. Gidenler, gelenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön