uctanuca.com

Bir uçtan bir uca

PVC profil nasıl kaynak yapılıyor?

ETS İnşaat firması sahibi Erdal Soylu ile PVC pencere sistemleri hakkında konuşuyoruz. Bir saat kadar süren röpörtajımızı bölüm bölüm yayınlıyoruz.

UctanUca.com “PVC profil nasıl kaynak yapılıyor?

Erdal Soylu Isıtma yöntemi ile kaynak yapılır. Hep söylediğimiz gibi 45 derece açı ile tam milimetrik kesilmiş profiller yan yana getirilir. Kaynak makinesi kaynak yapılacak olan bölgeye 22 saniye boyunca 220 derece sıcaklık verir bir birine kaynatır.


Hızlı üretim için 22 saniye beklemeyip daha kısa sürede makineyi çekenler olabiliyor veya makinenin ayarları düzgün olmuyor ve kaynak içim gerekli olan 220 derecelik sıcaklık olmuyor.

Düzgün açı ile kesilmeyip bir birine kaynatılarak üretilen pencerelerde ne gibi sorunlar olur derseniz; örneğin böyle bir penceremiz var. Montajını da yaptık. Kanatları açıp kapattığınızda tam doğru olarak kapanmadığını göreceksiniz. Profilin bir yüzü kasaya tam olarak yapışacak ama diğer yüzü yapışamayacak. Biz gözle belki göremeyeceğiz ama hava en ince yerden bile geçebilir. Pencereden içeriye soğuk hava girişi olacak.www.etsinsaat.com

(0212) 627 36 95
PVC profil nasıl kaynak yapılıyor?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön