uctanuca.com

Bir uçtan bir uca

PVC pencere alırken, yaptırıken neye dikkat etmemiz gerekir?

ETS İnşaat firması sahibi Erdal Soylu ile PVC pencere sistemleri hakkında konuşuyoruz. Bir saat kadar süren röpörtajımızı bölüm bölüm yayınlıyoruz.

UctanUca.com “PVC pencere alırken, yaptırıken neye dikkat etmemiz gerekir?
Erdal Soylu Markaya dikkat etmemiz gerekir. Örneğin evinize pencere taktırdınız. Ve diyelim ki düzgün yapılmadı. Memnun kalmadınız yapılan işten. Düzgün olmadı, mesala mermer yamuk veya pencereler istediğiniz gibi açılmıyor. Yaptırdığınız bayiyi aradınız, geldiler. Sıkıntının giderilmesini istediniz. Baktılar ve bir sorun yok dendi veya arızanın giderildiği söylendi. Ama olmadı. Ne yapacaksınız? İşte tam bu noktada marka devreye giriyor. Diyelim ki bu örnekte ki PVC pencere sistemini X bayisinden Pimapen marka olarak yaptırdınız. İşte burada müşterimiz Pimapen Pimaş’ı arayarak X bayisini şikayette bulunabilir. Şikayetini anlatır. Pimapen Pimaş bu şikayet ile ilgili olarak X adlı bayiyi arar ve şikayeti soruşturur.

Sorunun giderilmesi için gerekirse baskı kurar. Bu noktada sorun hala çözülmüyor ve müşterinin şikayeti devam ediyorsa; Pimaş sorununun bir an evvel çözülmesi için başka bir bayiyi veya kendi kontrol mühendislerini müşteriye gönderir. Sorun tespit edilir. Eğer hata X bayisinden kaynaklanıyorsa düzeltilmesi için gerekli tüm işlemleri yapar. Ne yapar derseniz, başka bir bayiyi mesala Y bayisini yönlendirilir, sorunu çözer. Müşteri memnuniyeti %100 olarak sağlandıktan sonra, yapılan onarımın faturası Y bayisine Pimaş tarafından ödenir. Pimaş ise X bayisinin yatırdığı teminatlardan bu tutarı keser. Ayrıca X bayisinin yetkinliğini sorgular, gerekirse bayiliğini iptal eder.

UctanUca.com “Bu sistem sadece Pimapen Pimaş’da mı var yoksa diğer firmalarda bu sistemi uyguluyor mu?

Erdal Soylu Diğer firmalarda da var ama uygulama aşamasında Pimapen Pimaş etkinliğinde olmadığını biliyoruz, duyuyoruz. Pimapen Pimaş’da %100 müşteri memnuniyeti esas olduğu için bu tip durumlar çok sıkıdır. Ve bu müşterilerimiz için büyük bir güven unsurudur.

www.etsinsaat.com

(0212) 627 36 95

PVC pencere alırken, yaptırıken neye dikkat etmemiz gerekir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön