PVC pencere üretim aşamasında yaşanan sorunlar nelerdir?

ETS İnşaat firması sahibi Erdal Soylu ile PVC pencere sistemleri hakkında konuşuyoruz. Bir saat kadar süren röpörtajımızı bölüm bölüm yayınlıyoruz.

UctanUca.com “PVC pencere üretim aşamasında yaşanan sorunlar nelerdir?

Erdal Soylu Düzgün bir üretim ve düzgün bir ürün ortaya çıkması için iyi bir tesise ihtiyaç vardır. Mahalle aralarındaki PVC pencere üretim atölyeleri ile profosyonel üretim yapan yani bu iş için özel olarak üretilen makine parkuruna sahip olan tesislerde üretilen plastik pencerelerde farklılıklar vardır.  Çoğu bu tip mahalle aralarındaki üretim atölyelerinin makine maliyeti 20 bin lira civarındadır. Ancak profesyonel tesis dediğim yerlerin makine parkuru maliyeti 400-500 bin lira arasındadır.

UctanUca.com “Bu makineler arasında ne gibi bir farklılık vardır?
Erdal Soylu Örneğin pencerelerin köşe birleşimleri 45 derece olmalıdır. Ne bir eksik, ne bir fazla tam tamına 45 derece ile kesilmelidir.

Profil 45 derece kesildikten sonra su tahliye delikleri açılır, içine destek sacı konulduktan sonra kaynak aşamasına geçilir.

Makine profili 45 derece açı ile düzgün kesmesi gerekir ki kaynak aşamasına geldiğinde, iki köşe bir birine kaynatılırken düzgün bir birleşim olabilsin.

Bir de çıta kesim birleşimleri var, yani pencere toplanıyor, camlar tutması için takılır. Yine derecesi bozuk düzgün olmayan bir makine ile yapılmış ise açıklıklar oluşur. Sıfıra sıfır birleşme olmalı. Aksi halde görüntü kötü olur, ayrıca açıklıklardan hava, yağmur girişi olur.

Kullanılan contaların da kısa kesilmesi yanlış kesilmesi hava, yağmur girişine neden olur.
UctanUca.com “Pencere imalatın kullanılan aksesuarın önemi nedir?
Erdal Soylu Pencere imalat aşamasında kullanılacak olan aksesuarın kalitesi çok önemlidir.  Kalitesiz bir aksesuar kullanılan pencere sisteminde zaman içinde bir çok problemle karşılaşılabilinir. Örneğin pencere kolunun kısa bir zamanda sertleşmesi ve kırılması gibi sorunlar yaşanabilir.


www.etsinsaat.com

(0212) 627 36 95
info@etsinsaat.com
PVC pencere üretim aşamasında yaşanan sorunlar nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön