Ölçü hataları yaşanmaması için nelere dikkat etmemiz gerekir?

ETS İnşaat firması sahibi Erdal Soylu ile PVC pencere sistemleri hakkında konuşuyoruz. Bir saat kadar süren röpörtajımızı bölüm bölüm yayınlıyoruz.

UctanUca.com “Ölçü hataları yaşanmaması için nelere dikkat etmemiz gerekir?

Erdal Soylu Pencere takılacak yerin ölçüsü milimetrik olarak alınması gerekir. Sadece ölçü alan elemanlar için değil, firmada çalışan her personelin kalifiye olması gerekir. Ölçü düzgün alınırsa, üretim de bu ölçülere göre düzgün yapılmış olur ve en sonunda montaj sırasında sorunsuz bir şekilde pencere yerine oturacak, izolasyon yapılacak, bu arada ayrıca belirtelim izolasyon demek silikon çekmek demek değildir sadece. Pencerenin dört bir çevresine köpük sistemi yapılmalı ve sonrasında silikon yapılmalıdır. Düzgün bir ölçü yerine düzgün oturan bir pencere demektir. İzolasyon da düzgün yapılırsa plastik pencere ömür boyu kullanılır.


En çok ölçünün yanlış alınması neticesinde sorunlar yaşanıyor.  Örneğin ölçü küçük alındı ve pencere küçük üretildi. Montaj yapılırken fark edildi. Muhtemelen montaj ekibi o pencereyi küçük diye geri getirmeyecek, montaj yapmaya çalışacaktır. Boşlukları dolduramaya çalışacaktır. Bazı işleri görüyoruz ki, maliyetinden dolayı köpük bile kullanmıyorlar. Evet o gün için işi bitirecek, firma parasını alacak. Müşteri dıştan baktığında hiç bir sorun görmeyecek ama zamanla bu silikonlar mesafelerin uzun olmasından dolayı çatlamaya başlayacak, içeriye hava girecek, su girecek. Belki bakım yapılacak bir müddet sonra ama üç ay sonra yine aynı sorunlarla karşılaşacak. Buradan şunu söylemek istiyorum eğer ölçü düzgün alınmamış ise muhtelif karşılaşılabilecek bütün problemler yaşanabilir.

www.etsinsaat.com

(0212) 627 36 95
info@etsinsaat.com
Ölçü hataları yaşanmaması için nelere dikkat etmemiz gerekir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön