Ücretsiz programlar / Sıkıştırılmış Dosyalar / IZArc

Zip ve Rar dosyaları hayatımıza çok işlemiş durumda. Önceleri dosyaları disket boyutlarına kadar parçalara bölüp taşımak için kullandık sonra da bir sürü dosyalardan oluşan klasörleri tek bir dosya içinde toplamaya başladık.
IZArc 4.6

Winzip programını hangimiz kullanmadı ki? Ancak Winzip ücretliydi ve her bir zip dosyası açtığımızda bizden para isteyen pencerelerle taciz ediyordu. Neyse ki, Microsoft’taki abilerde insanları bu tacizlerden kurtarmak için Windows’un için Zip açıcı gömdüler.

Bu arada bir başka sıkıştırma formatı olan RAR’da büyümeye başlamıştı. Bu seferde insanlar mecburen WinRar programınıda bilgisayarlarına yüklemeye başladılar. Ayrıca WinRar zipli dosyaları da açabiliyordu. Fakaatt WinRar’da para istiyordu. Ve halen istiyorlarda.
Peki bu tacizlere ilel ebet kurtulmaya ne dersiniz?
Bunun için bir çok ücretsiz program olmasına karşın size şirketimizde de kullandığımız IZArc programını öneriyorum. Bu yardımcı programda tamamen ücretsiz ve Türkçe desteğide bulunuyor. 
Programı http://www.brothersoft.com/download-izarc-23348.html adresinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Sadece 4.6 MB’lık dosyayı indirdikten sonra çift tıklayıp kurmaya başlayabilirsiniz. Kurulum aşamalarını bitirdikten sonra Zip, Rar, Targz gibi bilinen tüm sıkıştırma formatlarını açabilir duruma geleceksiniz. Program sayesinden ISO dosyalarından verileri alabilir veya bir klasörü-dosyayı ISO formatına bile dönüştürebilirsiniz.

Ücretsiz programlar / Sıkıştırılmış Dosyalar / IZArc

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön