uctanuca.com

Bir uçtan bir uca

Turkcell Vinn modemin internetini Mac OS X’de paylaştırmak

Daha önceki yazılardan da bildiğiniz üzere Turkcell E176G modeli Vinn modem kullanıyorum. Mac OS X’da bu modemden aldığım interneti kablosuz olarak Windows kullanan diğer bilgisayarımla paylaşmak istiyorum. Aşağıdaki adımları izleyerek nasıl yapılacağını görebilirsiniz.

1. Elma menüsünden System Preferences‘e girin.

2. Sharing‘e tıklayın.

3. Soldaki menüden Internet Sharing‘e tıklayın.

4. Sağdan hangi bağlantıyı nereye paylaştıracağımızı seçeceğiz. Share your connection from yazan yer sizin şuan da bağlı olduğunuz interneti temsil ediyor. Mesala kabloyla internete bağlıysanız ve kablosuz olarak internet çıkışı vermek istiyorsanız. Share your connection from kısmında HuaweiMobile-Modem’i seçiyor, To computers using kısmında ise Wi-Fi seçiyorsunuz.

5. Paylaşım ayarları tamamlandı. Şimdi dağıtımı yapacağımız sistemi ayarlayalım. Wi-Fi simgesine tıklayıp Create Network‘e basıyoruz.

6. Açılan pencerede bir isim veriyoruz. Eğer güvenlik için şifre kaymak isterseniz Security‘ye tıklayıp 40-128 bit şifreleme arasından birini seçip bir şifre yazıyoruz. OK düğmesine bastığımızda işlem tamamlanmış oluyor. Şimdi diğer bilgisayarlardan verdiğiniz isimde kablosuz yayın görebilecek ve bağlanılacabileceksiniz.
İlginiz çekebilecek diğer yazılar için buraya tıklayabilirsiniz.. 
Turkcell Vinn modemin internetini Mac OS X’de paylaştırmak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön