uctanuca.com

Bir uçtan bir uca

TP-Link TL-MR3420 ve Turkcell 3G VINN

Bildiğiniz gibi Türkiye 3G ile 2009 yılının Temmuz sonunda tanıştı. Ardından tüm tüm operatörler bir biri ardına 3G cihazlarını ve servislerini tanıtmaya başladılar. O günlerde mobil internet bizimde hayatımıza girdi ve şimdi de değişmez parçalarımızdan oldular. İlk başlarda 3G hızına erişebilen baz istasyonlarının azlığı nedeniyle sıkıntılar yaşansa da bu sorunlar zamana giderildi.

Kullandığımız USB 3G modemler mobil internet için yeterli olsada zamanla ihtiyaçlarımız değişmeye ve ayrıca USB 3G modemlerin bazı dezavantajlarını yaşamaya başladık. Örneğin USB 3G modemle sadece bağladığınız bilgisayardan internete girebilmek gibi, ya da kimimizin yaşadığı gibi 3G hızına mesela sadece odanın bir köşesinde, cam kenarında gerçek hızı yakalayabilmek gibi bir sorunla karşılaştık. Elimizde notebook, eciş bücüş saçma sapan hareketler yaparak internete girdik.. Bu sorunu uzatma kablolarıya giderdik gidermesine ama hala bu sorun yoktur diyen var mı acaba?
İşte tam bu noktada Turkcell MultiVınn adında bir cihaz çıkardı ki tam istediğimiz gibiydi.. Bilgisayardan bağımsız, pili sayesinde mobil internete mobil olarak ulaşabilen, birden çok kişinin aynı anda (5 cihaz) bağlanabildiği bir cihazdı bu. 
MultiVınn’ı kullanmaya başladıktan sonra onunda bazı eksikleri ortaya çıktı.. Mesala anteni kuvvetsiz, kendi kendine bağlantıyı kesiyor, evin bir ucundan diğeri ucuna sinyal kalitesi düşüyor vesaire..
Tam bu noktada bu sorunlara kısmı bir çözüm getirmek için Cengiz dün TP-Link’in TL-MR3420 model bir cihazını aldı Cihazla ilgili bilgileri, ayarları Cengiz’in kaleminden okuyabilirsiniz. 
http://www.softimage.net/2012/01/10/tp-link-tl-mr3420-ve-turkcell-3g-vinn/

İlginiz çekebilecek diğer yazılar için buraya tıklayabilirsiniz.. 

TP-Link TL-MR3420 ve Turkcell 3G VINN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön