uctanuca.com

Bir uçtan bir uca

Ücretsiz Microsoft programları 2 – Screenrecorder

Daha önce Microsoft’un ücretsiz virüs koruma programı olan Microsoft Security Essentials’ı tanıtmıştık. Crack’lenmiş Hack’lenmiş güvencesi olmayan ve içeriğinde ne gibi zararlılar olduğunu bilmediğimiz programlar yerine ücretsiz ve güvenli programların kullanılmasının öneminden bahsetmiştik. Bu bağlamda yine Microsoft tarafından dağıtılan ve ücretsiz bir programı tanıtmak istiyorum: Screenrecorder.


Programın isminden de anlaşılacağı gibi bilgisayarınızın ekranındaki işlemleri kaydediyor. Kayıt işlemi sırasında isterseniz ses kaydıda yapabilen programın ilgi çekici noktası ise bir Türk tarafından yazılmış olması. Burak Uysalaer tarafından yazılmış olan programı http://blogs.technet.com/b/tnmag/archive/2009/03/06/utility-spotlight-screenrecorder.aspx adresinden indirebilirsiniz.

Kurulum

Program 22.7 MB boyutunda bir exe dosyayı ile sıkıştırılmış. Sıkıştırılmış dosyaları bir klasöre çıkardıktan sonra 32bit işletim sistemi kullanıyorsanız 32-bit, 64bit için ise 64-bit klasörüne girip WMEncoder.exe dosyasını çalıştırmalı ve kurulum bittikten sonra setup.exe dosyasını sağ tıklayıp “yönetici olarak çalıştır” ı tıklayarak kurmalısınız.

Kurulum bittikten sonra Screenrecorder’ı çalıştıryoruz. Bizden kayıt yapacağımız alanı seçmemizi isteyen bir pencere gelecek. Bu seçim ile isterseniz bilgisayarınızın ekrandaki işlemleri tam olarak kaydedebilmeniz yanında isterseniz sadece açık olan bir pencereyi seçebilir, sesi de kaydetmek istiyorsanız Audio işaretlemiz yeterli olacaktır.

Not : Windows 7 kullanıyorsanız ve “Screenrecorder çalışmayı durdurdu” şeklinde bir hata alırsanız aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Windows 7 düzeltmesini kurmalısınız.


http://support.microsoft.com/kb/929182

Ücretsiz Microsoft programları 2 – Screenrecorder

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön