uctanuca.com

Bir uçtan bir uca

Ücretsiz Virüs programı – Microsoft Security Essentials

Türkiye’de bilgisayar kullanımının en büyük sorunlarının başında, bence bilgisayarların korunmasız bir şekilde kullanılıyor olması geliyor. Türkiye kaçak – lisansız program kullanımında dünya da ilk üç sırada geliyor. Çoğu kullanıcının işletim sistemi lisanssız. Ayrıca bu bilgisayarlarda kullanılan Office, Virüs programları ve buna benzer çoğu programda internetten indirilip CRACK’lenerek kullanılıyor.

Microsoft Security Essentials

Aslında bunlara hiç gerek yok. Yaklaşık 500 bilgisayarın bulunduğu şirketimizde kullandığımız bir çok program için lisans parası ödemiyoruz ancak kaçak programda kullanmıyoruz.

Örneğin, Microsoft tarafından bir kaç yıl önce kullanıma açılan ve ücretsiz olarak dağıtılan Virüs programı Microsoft Security Essentials’dan bahsetmek istiyorum. Tamamen ücretsiz olan bu yazılımı kurduğunuzda (işletim sisteminiz lisanslı olmalı) bilgisayarınızın güvenli ellerde olduğuna güvenebilirsiniz. Zira yazılımın içinde sürekli bir virüs koruması olması yanında zararlı yazılımları tespit edebilen bir eklenti de bulunuyor.

Program aynı zamanda çok hızlı çalışmakta ve sistem kaynklarını sömürmüyor. Daha önce kullandığımız bir çok virüs programından sonra kullanıcılarımızdan bu konuda hiç bir şikayet almadığımızı da belirtmek istiyorum. Ve aynı zamanda network içerisinde virüs sızıntıları gibi sorunlardan da tamamen kurtulmuş olduk.

Microsoft Security Essentials virüs yazılımının en son sürümünü aşağıdaki internet adresinden indirebilir ve bilgisayarınızı ücretsiz olarak koruma altına alabilirsiniz.

http://www.microsoft.com/tr-tr/security_essentials/default.aspx

Ücretsiz Virüs programı – Microsoft Security Essentials

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön