uctanuca.com

Bir uçtan bir uca

Arızalanan HP Proliant DL 380 G5 sunucu

Şu benim geçen gün Ram takarken elimde patlayan sunucuya HP servis kaydı açtırmıştım, ertesi gün geldiler, gelirken yanında bi tane Power Supply ve Main Board’la gelmiş Osman kardeşim. Hoş gelmiş…

Bir kaç rutin testten sonra -ki o’da bende zaten biliyorduk Main Board’da bir şeyler olduğunu – hemen Main board’u çıkardık, yenisini taktık..

Haydaaa, yine açmıyor bizim bu alet, uçak piste çıkıyor son sürat kalkmak için hareketi yapıyor ama o kadar.. Fanlar son sürat ama bir türlü kalkış yok. Allem etti kallem etti Osman açmadı bizim DL380.. Dedi ben yeni bir board sipariş edecem gelince takarım. Ok dedim kardeşim. Gitti.

Ana o ne? Osman ertesi gün (bugün) çıkıp gelmesin mi? Elinde yeni board. Şansınız varmış elimizde board varmış dedi.. 🙂 Hemen tekrar işe koyulduk, çıkardık eski board’u yenisini taktık. Haydi bismillah…

Uçağı piste çıkardık, bastık gaza, yuppi, bizim boeing havalandı bu sefer, hemide herşey tas tamam, Raid5 falan her şey yerli yerinde..

Osman kardeşimle biraz teknoloji muhabbeti falan, yemeğimizi de yedik, sonra bi pakette dergi olayına girdik gönderdim kardeşi ama bana da bazı önemli bilgiler de verdi. ILO hakkında ve Raid 6 hakkında konuştuk, iyi oldu vessalam.. Benden bu kadar.

Arızalanan HP Proliant DL 380 G5 sunucu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön