uctanuca.com

Bir uçtan bir uca

Galaxy S III : Sorular ve Cevaplar

Yoğun söylentiler, çıktı çıkacak derken nihayet Galaxy S III önümüze geldi. Samsung, Londra’da Perşembe günü öğleden sonra Galaxy S III’ü medya önüne çıkardı. Telefon Avrupa ve ABD 29 Mayıs’ta, diğer ülkelerde ise bu yaz boyunca satışa hazırlanıyor.

1. Samsung Galaxy S III nasıl görünüyor?

İlk olarak söylemeliyim ki, ince! Samsung’un açıklamalarına göre Galaxy S III, rüzgar, yapraklar ve çakıldan esinlenerek tasarlandı. SIII 4.8 inch boyunda bir ekrana sahip ama telefonun derinliği sadece 0.34 inch

2. Cihazda hangi donanımlar var?
Samsung, Galaxy S III işlemcisinin özellikleri hakkında sessiz kalıyor, ama genel fikir telefonu yeni bir 1.4GHz dört çekirdekli Samsung Exynos yongası kullanıyor olması yönünde. Diğer taraftan, 1GB RAM paketleri ve 1.9 megapiksel öndeki HD kayıt özelliğine sahip kamera ile birlikte sıfır deklanşör gecikmesi ve flaşlı 8 megapiksel arka kamera ile geliyor. Telefon 2100 mAh pile sahip. NFC ve Bluetooth 4.0 desteği de bulunuyor.
3. Ekranı nasıl? Ne tür teknolojiler kullanılmış?
Galaxy S III, 4.8-inç HD Super 1280 x 720 çözünürlüğe sahip AMOLED ekran vardır. 

4. Yani … Super AMOLED, ha? Yeni Galaxy, PenTile ekrana mı sahip?

Büyük olasılıkla. Galaxy Nexus ile gibi olsa da, çözünürlük kalitesi hala standartlarına göre oldukça iyi olması gerektiği yeterince açık. Görüntüleme meraklı iseniz ve ilgili iseniz, telefonun piksel kadar yakın ve kişisel nasıl göründüğüne bakmak için bu analizi kontrol edebilirsiniz.

5. Galaxy S III depolama hikayesi nedir?

Galaxy S III açılışında iç alanı 16GB veya 32GB olacak. Samsung, 64GB seçeneği de mevcut olacak diyor.

6. Harici depolama ne olacak?

Galaxy S III harici depolama alanı 64 GB’a kadar destekleyen microSD kart yuvası var. Bu cihazı profillerden milimetre kazımak amacıyla harici depolama uzak bir yere konumlandırmışlar ve mevcut trende ilginç bir değişim var.

7. Galaxy S III herhangi bir bulut depolama yer var mı?

Samsung tüm Galaxy S III alımları ile iki yıllık 50GB Dropbox aboneliğini ücretsiz hediye ediyor. Eğer bu iki yıl ötesinde abonelik tutmak istiyorsanız, tabii ki, size aylık 10 dolar veya yıllık 100 $ ödemek zorundasınız, aksi takdirde Dropbox ücretsiz 2GB seviyesine düşüyor.

8. Galaxy S III’ün pili çıkarılabilir mi?

Evet! Birçok yeni yüksek-teknoloji Android telefonlarının aksine, Galaxy S III’ün pili çıkarılabilir.

9. Galaxy S III’de Android 4. Ice Cream Sandwich mi yüklü?

Evet. Ayrıca tanıdık arayüz değişiklikleri ek olarak Samsung Galaxy S III ile Android platformuna ile birkaç yeni ilginç özellik eklemiş.

10. Galaxy S III’de Android düğmeleri var mı?
Telefonda hiçbir fiziksel düğme yok.Telefon üç düğme var: iki tarafında merkezi ve kapasitif menü ve geri düğmeleri fiziksel bir ev düğmesini.
Bu ön-ICS sürümlerde olduğu gibi çoklu görev aracı olarak ev düğmesi fonksiyonları; Eğer sistem anahtarlama menüsünü getirmek için uzun basın. Bu ICS için Google vizyonuna bir kontrast var, hangi komutları az gizli ve özel bir çoklu düğme aynı işlevi gerçekleştirir.

Galaxy S III : Sorular ve Cevaplar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön