Google Drive hizmeti

Google gelişen “bulut” veri depolama trendinde uzak kalmamak için bir süredir çalışmalar yürütüyordu ve en sonunda Google Drive’ın duyurusu geçtiğimiz günlerde yapıldı.


İyi bir google kullanıcısı olarak (okumuş olduğunuz web sitesi blogspot sunucularında barındırılmaktadır) hemen girip bende kayıt olmak istedim. Fakat Google Drive’ın hazır olmadığını istersem e-mail ile hazır olduğunda bilgi verebileceklerini söyleyen alana kayıt oldum.


Ertesi gün yani bugün Google’dan aşağıda göreceğiniz e-postayı aldım.

Sync all of your devices to Google Drive
Congratulations!


You can start using Google Drive for your account: hakkiozer@gmail.com

Take me to Google Drive
With Google Drive, you can:

  • Access your most up-to-date files from any device or browser
  • Share and collaborate on files with exactly who you want, wherever you are
  • Safely store all your files in one place

On behalf of files everywhere,
The Google Drive Team

Google’dan gelen e-posta’ki Take me to Google Drive düğmesine basarak Google Drive’a giriyorum. Kullanıcı adımı ve parolamı yazdıktan sonra Google Drive bana hoş geldin diyor ve 5 Gb ücretsiz alan verdiğini söylüyor.


Açılan sayfada Download Google Drive for Mac düğmesine basarak 24.3 Mb’lık Google Drive programını bilgisayarıma yüklüyorum.


Google Drive’ı bilgisayarımı yükledikten sonra hemen sabırsızlıkla programı çalıştırıyorum. Program ilk olarak kullanıcı adımı ve parolamı soruyor. Bunları da girdikten sonra, tekrar bir hoş geldin penceresiyle karşılıyor.
Google Drive bana ilk olarak Google Docs’da duran dosyalarımı Google Drive’la sekronize edeceğini söylüyor. Onlayladıktan sonra bilgisayarımın (Mac Os X) sağ üst köşesinde simgesini görüyorum. 


Ayrıca klasör penceresine de Google Drive ekleniyor. Artık buraya istediğimiz dosyaları – klasörler sürükle bırak yöntemiyle kullanmaya başlayabiliriz.İlginiz çekebilecek diğer yazılar için buraya tıklayabilirsiniz.. 

Google Drive hizmeti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön