uctanuca.com

Bir uçtan bir uca

TARİHTE BUGÜN : Barış Manço (1 Şubat 1999)

1 Ocak 1943 günü Üsküdar’da dünyaya gelen Barış Manço, 1 Şubat 199 günü Türk Hafif Müziği’nde büyük devrimler yapmış ve adını altın harflerle yazdırmış bir sanatçı olarak aramızdan ayrılıverdi. 

İsmail Hakkı bey ve Rikkay Uyanık Hanım böyle bir evlada sahip oldukları için hep gururlandılar.

“Ülkemizde şohret meselesine gelince.. Amerikalı bir meslektaşımın lafını çok tutmuştum. 2000’li yıllarda herkes meşhur olacak ama sadece 15 dakika için.”

“Ben gerçek bir rocker’ım. Belki kimse fark etmiyor ama hayatımı hep rock felsefesine göre yaşadım. Çok gezdim, çok gördüm ve gördüklerim sayesinde bilgimi arttırdım… Hep sordum, sorguladım…”

“Biz evde Lale’ye çocuklarla birlikte anne deriz… Çünkü o ben dahil hepimizin annesi.. Ona çok şey borçluyum.”

“Ben hiç bir zaman Japonya’da yaşamak istediğimi söylemedim. Bu çok komik… Evet bana çok olanaklar sunuldu ama ben ülkemi seviyorum ve buradan ayrılmayı da düşünmüyorum..”

“Yaşantımızın her dakikası programlıdır. Başka türlü bu tempoya ayak uydurmak mümkün değil.. Çalışmayı seviyorum, bu yaşam tarzımı da. Tek programlayamayacağımız şey ölümdür.”

“Siyasete girmem hayattaki en büyük hatamdı. Ama uçurumun kenarından döndüm. Baktım ki oradaki şartlar bana ve sağlığıma zarar verecek vazgeçtim. Ama banauzun bir rahatsızlık süresine mal oldu…”

TARİHTE BUGÜN : Barış Manço (1 Şubat 1999)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön