Penceremize nasıl bakım yapabiliriz?

ETS İnşaat firması sahibi Erdal Soylu ile PVC pencere sistemleri hakkında konuşuyoruz. Bir saat kadar süren röpörtajımızı bölüm bölüm yayınlıyoruz.

UctanUca.comPenceremize nasıl bakım yapabiliriz?

Erdal SoyluYaz başında ve kış başında, altı ayda bir pencerelerinize bakım yapmanız gerekir. Genelde müşterilerimiz bunu bilmez ve uygulamaz. Bakım dediğimiz ise aslında pencerenin oynak sistemlerinin yağlanması ve tozdan, pisliklerden arındırılmasıdır. Pencerenizi açtıktan sonra, boştayken, kolu açıp kapattığınızda hareket eden sarı veya gümüş renginde bir mekanizma göreceksiniz. O mekanizmada çalışan parçaların dibini yağlamak gerekiyor. Bizim tavsiyemiz çok rahat bulunabilen vazelin sürmektir. Her evde bulunabilecek, eczaneden alınabilecek bir malzemedir. Bunu neden tavsiye ediyoruz diye soracak olursanız; hanımlar temizlik yaparken beze bulaştığı zaman temizlenmesi kolaydır, yağ lekesini çıkarmak zordur ve ayrıca yağ zamanla oluşan tozla birlikte kaynar ve sert bi hale gelir. Vazelinde ise bu olmaz, çok sıcak gördüğünde eriyip yok olur.


Eğer ki çalışan aksamda sorunlar var ve vazelin ile bu sorunu gideremediyseniz, makine yağı dediğimiz yağ ile yağlamalıyız. Makine yağı bulamaz iseniz, her evde bulunan zeytin yağını çalışan aksamın içine doğru damla damla dökebilirsiniz.

Bunun yanı sıra contalar yerinde mi doğru konumda duruyorlar mı diyerek gözle kontrol yapmak gerekir. Conta dediğimiz, pencerenin etrafında siyah veya gri renkte olan parçalardır.


www.etsinsaat.com

(0212) 627 36 95
info@etsinsaat.com
Penceremize nasıl bakım yapabiliriz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön