uctanuca.com

Bir uçtan bir uca

Turkcell MultiVINN bağlantı sorunları

Turkcell’in MultiVINN cihazını yaklaşık altı ay kadar bir süredir kullanıyorum. Daha önce modemin incelemesini yapmıştım. Ancak uzun zamandır yaşadığım bağlantı problemleriyle ilgili olarak Turkcell ile defalarca görüşmeme rağmen, baz istasyonu problemi nedeniyle hiç bir ilerleme sağlayamamıştım. 
Bugün BTK’nın 3G’nin kapalı alanlarda yaşadığı bağlantı problemleri nedeniyle bir çözüm arayışında olduğu, çözümün 2G’nin kapsam alanlarında 3G data hizmetinin verilebilmesi yönünde olduğu şeklinde bir haber okudum..  (http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/19631896.asp)
Umarım ki, çalışmalar sonuç verirde, 3G hızında bağlantıya sürekli kavuşmuş oluruz.
Benim sorunum neydi ? 
Alibeyköy, Akşemsettin Mahallesi bölgesinde oturuyorum ve oturduğum yerdeki baz istasyonu yetersizliği (Turkcell’in ifade ettiği şekliyle) nedeniyle 3G’den tam olarak hizmet alamıyorum. Zaman zaman EDGE, WCDMA gibi hızlara dönen MultiVINN, interneti 2000’li yılların başına götüruyor.
Bu arada MultiVınn’ın antenine de ulaşamadığım için bu anteni daha geliştiremiyorum. Zira bazı yerlerde, iPhone 3G’ye ulaşırken, MultiVınn EDGE’de kalıyor..

İlginiz çekebilecek diğer yazılar için buraya tıklayabilirsiniz.. 

Turkcell MultiVINN bağlantı sorunları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön