Hakkı Özer hakkında – yani ben

Hakkı Özer

Hakkı Özer ve kızı Yeliz Özer
Hakkı Özer ve kızı Yeliz Özer

1977 yılı Şubat ayının 21. günü doğmuşum.

Babam İSKİ’de çalıştığı için çocukluğum lojmanlarda geçti. Kendimi bildiğim ilk yıllarda Kağıthane’de İdare diye biinen mevkiideki lojmanlardaydık. Daha sonra Alibeyköy Barajı‘ndaki İSKİ lojmanlarında oturduk. Burada çocukluğumu geçirmenin bana ileride anlayacağım çok faydalarını görmekteyim. Toprağın önemini, kendi yetiştirdiğin sebzenin meyvenin tadını buradan öğrendim.

1990’lı yılların başında henüz 14 yaşında iken ilk bilgisayarıma sahip oldum. Bayazıt’tan ASKOM Bilgisayar’dan satın aldığımız ULTRA Computer markalı bir bilgisayardı. 5.25 inch disket sürücüsü vardı ve harddiski yoktu. Bu hayatımın dönüm noktalarından birini oluşturdu. Bilgisayar ile beraber o yıllarda yayınlanan dergileri okumaya başladım. En eski hatırladığım dergi Bilgisayar Pazarı dergisidir. Saman kağıda basılmış, yığınlarca Basic kodlarının yayınladığı bir dergiydi.

Meslek lisesinde okumamı babam istedi. Zira o yıllarda ekonomi iyi değildi ve hemen iş hayatına atılıp aileme katkıda bulunmam gerekiyordu. Elektrik bölümünü bitirdim.

Hakkı Özer ve eşi Özden Aktaş Özer
Hakkı Özer ve eşi Özden Aktaş Özer

1995 yılının şubat ayında ilk gerçek işime başladım. Bormas A.Ş.‘de Riso marka baskı makinelerin tamirini yapmaya başladım. Bir yıl sonra oradan ayrılıp İKON Bilgisayar A.Ş.’de çalışmaya başladım. Burada yine baskı makineleri tamiri yapacaktım fakat bir süre sonra bu bölüm kapandı ve bilgisayar servisi vermeye başladım. Buradan Bormak Bilgisayar’a geçiş yaptım. 1997 yılında askere gideceğimden ayrıldım.

Askerliğime İzmir Gaziemir‘de başladım ve yine Gaziemir’de bitirdim.

1998 yılı Ağustos ayında askerde döndükten sonra bir süre iş bulamadım. 1999 yılı Nisan ayında Doğan Burda A.Ş.‘de çalışmaya başladım.

Donanım Destek Elemanı olarak başladığım Doğan Burda’da Sistem Yöneticisi olarak 2016 yılına kadar çalıştım.

Allah rahmet eylesin sevgili direktörüm Servet Kavasoğlu terfi ettirmesiyle Doğan Burda’da Teknik Müdür yardımcısı olarak çalışmaya devam ediyorum.

hakkiozer (at) gmail.com

Hakkı Özer hakkında – yani ben

Hakkı Özer hakkında – yani ben” için bir görüş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön